Lazerle ameliyatsız yüz germe (4D uygulaması)

 

Lazerle 4D uygulaması nedir?

  • Enjeksiyon, anestezi ya da cerrahi bir işlem uygulamadan, lazer ışınları kullanarak kalıcı olarak yüzü  ve boynu  sıkılaştırma, germe, kırışıklık giderme ve gençleştirme yöntemidir.
  • Hem cilt üzerine hem de ağız içine uygulanarak cildin tüm katmanlarında kollajen kasılmasını sağlayan, sinerjik, invazif olmayan lazer tedavisidir
  • ND:YAG ve Er: YAG lazer dalga boylarının 4 farklı tedavi modu bir arada sırayla kullanılır.
  • Derinin yüzeyel, orta-derin ve derin katmanlarına 4 farklı seviyede kapsamlı şekilde etki eder ve buradaki farklı bağ yapıları üzerine çalışıp yaşlanma belirtilerini ve deri kusurlarını düzeltir.

 

Lazerle 4D uygulaması nasıl çalışır?

  1. Adım: Ağız içi uygulamasıdır. Ağız içinde kollajen kontraksiyonunu uyararak deride gerginlik oluşturan basamaktır.
  2. Adım: ağız içi uygulamasının etkisini tamamlamak ve genç dokuyu geri kazandırmak için deri yüzeyinden uygulanan ve derin kusurları tedavi eden basamaktır.
  3. Adım: deri yüzeyinden özel bir aparat ile kontrollü bir şekilde yüz ve boyuna uygulanan, sıkılaştırıcı basamaktır.
  4. Basamak: cildin yüzeyine uygulanan, derinin görünümünü iyileştirip kusurları azaltan, hafif bir soyma ile deriye pürüzsüz bir görünüm kazandıran basamaktır.

 

Lazerle 4D uygulamasının sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

Bireysel farklılıklar göstermekle birlikte çoğu kişide uygulamadan hemen sonra bazı iyileşmeler görülür. Gerçek sonuçların görülmesi ise aylar içinde kademeli olarak gerçekleşir. Daha agresif bir tedavi seçerseniz daha etkili olabilir ancak bir iki gün süren kızarık yaşayabilirsiniz.

 

Uygulama sırasında ne hissedersiniz?

Tipik olarak kademeli bir ısınma hissi oluşturur. Tedavi alanında hızla düzelen kısa süreli bir sıcaklık hissedebilirsiniz.

 

Uygulama sonrasında sosyal hayata ya da işe dönebilir misiniz?

Tedavi cerrahi ya da invazif bir işlem değildir. Kesintisiz olarak sosyal yaşamınıza ya da işinize dönebilirsiniz.