Lazer peeling

Lazer peeling nedir- ne işe yarar?:

Teknolojideki son gelişmeler, lazer ışınlarının cildinizin doğal güzelliğini eski haline getirmek için etkin ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesini mümkün kılmaktadır.

Bilimsel olarak kabul edilen bu yöntemle ince kırışıklıkların neredeyse tümü giderilebilmekte, daha derin ve dinamik kırışıklıklar da önemli ölçüde iyileştirilebilmektedir.

Lazer peelingle derinin üst tabakası lazer ışınları ile nazik bir şekilde buharlaştırılır, daha derin katmanlarda da kollajen üretimi uyarılır.

Sonuç olarak deriniz daha pürüzsüz ve genç görünür. Aynı zamanda daha sıkı ve yumuşak hissedilir. Lazer peeling aynı zamanda yaşlılık lekelerini ve yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan çeşitli cilt lezyonlarını da giderir ve cildinizin tonunu eşitleyerek size daha doğal ve genç bir cilt kazandırır.

 

Lazer peelingin dermabrazyon ve kimyasal peelingden farkı nedir?

Dermabrazyon ve kimyasal peeling işlemlerinden farklı olarak uygulamanın yapılacağı derinlik ve kapsam sizin cildinizin özelliğine ve ihtiyaç duyduğunuz iyileşme süresine bağlı olarak dermatoloğunuz tarafından size özel bir şekilde belirlenebilir.

 

 

İşlem uygulandıktan sonra sosyal yaşamıma dönebilir miyim?

Lazer uygulandıktan sonra işlemin derinliğine bağlı olarak yüzünüzde 1-2 gün sürebilecek kızarıklık olabilir. Ancak bunun şiddeti sosyal yaşama dönmenizi etkileyecek düzeyde değildir.

 

Lazer peelingin etkinliği kalıcı mıdır?

Hiçbir tedavi yöntemi yeni yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasını engelleyemez. Lazer peelingin etkisi uzun sürelidir. Ancak dermatoloğunuzun belirlediği aralıklarla tekrarlanmalıdır.