https://profdrbasakyalcin.com/wp-content/uploads/2020/10/bk.jpg

Özgeçmiş:

1970 yılında Çorum’da doğdum. Çorum Atatürk Lisesi’ni birincilikle bitirdim. 1987 yılında üstün başarı sağlayarak girmeye hak kazandığım Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldum. Uzmanlık eğitimimi 1994-1999 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıklar (Dermatoloji) Anabilim Dalı’nda tamamladım.

1999-2001 yıllar arasında Amerika Birleşik Devletleri Teksas Eyaleti MD Anderson Cancer Center ve Baylor Collage of Medicine Dermatoloji Klinikleri’nde bulundum. Bu merkezlerde çalışırken özellikle derinin allerjik- immünolojik hastalıkları ve dermatocerrahi konularına ağırlık verdim.

2001-2019 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nde çalıştım. 2013 yılından itibaren bu kliniğin idari ve eğitim sorumlusu oldum. 2011 yılında bu görevime ek olarak Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaya başladım.

Şubat 2019 tarihinde Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Ankara Şehir Hastanesi’ne taşınması ile birlikte burada kurulan dermatoloji kliniğinin kurucu idari ve eğitim sorumlusu oldum.

Bu süreç içinde 2004-2007 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Temel İmmünoloji yüksek lisansını tamamlayıp bu alanda “Master of Science (M.Sc)” ünvanı aldım.

2007 yılında başarıyla vermiş olduğum sınav sonucunda Dermatoloji Doçenti ünvanı almaya hak kazandım.

Güçlü bilimsel ve akademik birikimim sayesinde 2013 yılında mesleki ünvanımı Dermatoloji Profesörü olarak taçlandırdım.

Ekim 2020 tarihinde büyük bir gurur, sevgi ve özveriyle çalıştığım bu görevlerimden ayrılıp hastalarıma daha iyi hizmet vermek ve bilimsel etkinliklerime daha fazla zaman ayırabilmek amacıyla kendi muayenehanemde çalışmaya başladım.